2020-08-30 18:35  -  Husaria

O nas

O nas

Zaczęło się...

        To było około roku 2010 (tak myślę). Część z nas spotykała się na orlikach oraz sali gimnastycznej jako koledzy z pracy, aby oddawać się pasji jakiej znaczna większość z nas poświęciła hektar swojego życia. Chęć gonienia za "skórą" pomimo pracy , która absorbowała nas bardzo często ponad 100 godzin tygodniowo i oczywiście dzięki aprobacie naszych połowic , kierowała nas na coraz to nowe pomysły odnośnie gry w piłkę nożną. Paru chłopaków grało jeszcze wówczas na boiskach wymiarowych w Lidze Amatorskiej, w której gramy dzisiaj, a część z nas zasilało szeregi drużyn C-klasowych, B-klasowych, a może i A-klasowych, ale tego mi nie wiadomo :P   .Około roku 2015 drużyna, która powstała po rozpadzie jednej z ekip tamtejszej ligi, a grało w niej już paru chłopaków z aktualnego składu, zaczęła grać w lidze piątek, którą organizował powiat wodzisławski i rozgrywane były na boiskach Gosław Jedłownik. 

         Nazwa Husaria pojawiła się już bodajże rok później i rozgrywała swój pierwszy pełny sezon w rozgrywkach tamtejszej ligi.

         Magia portali społecznościowych na którą wpadł z pomysłem jeden z nas doprowadziła do tego, że po latach nawet w niektórych przypadkach kilkunastu spotkaliśmy się znów z chłopakami, z którymi kopaliśmy piłkę w wieku nastoletnim.

         Jak powszechnie wiadomo, apetyt rośnie w miarę picia :D i w 2017 roku mając już w swoim składzie kilkunastu zawodników  przystąpiliśmy do II Ligi Rybnickiej Amatorskiej Ligi ROW. 

          Upadki, wzloty, rozstania i przybycia nowych zawodników krystalizowało nasz skład doprowadzając do tego , że w pierwszym sezonie zajęliśmy czwarte miejsce na koniec rozgrywek, a w drugim pełnym sezonie Husaria wywalczyła awans do I ligi. 

          W aktualnym feralnym 2020 roku przystępujemy do Ligi Letniej utworzonej przez 7 drużyn, które miały dość absencji i przystąpiły do niej podczas okresu wakacyjnego i wygrywamy ten turniej nie przegrywając ani jednego meczu!!!

          Około dwudziestu zapaleńców na przekór grawitacji i problemom zdrowotnym w dalszym ciągu mając serce i przede wszystkim krzepę do uprawiania tego sportu spotkało się w jednej drużynie, w naszej Husarii. 

           

           Twórzmy historię...